nehořlavý materiál s reakcí na oheň A2- s1, d0
KATALOG ALUBEK +420 603 183 651
RESTAURACE NA ČERPACÍCH
STANICÍCH BENZINA
Vytváříme originální obkladové profily - alubky, jako náhradu za klasické dřevěné obklady podle požadavku architekta s ohledem na specifické požadavky a charakter konkrétní budovy. Absolutní výhodou je certifikace alubek jako nehořlavý materiál s reakcí na oheň A2- s1, d0.
VÍCE INFORMACÍ
BYTOVÝ DŮM LIBEREC - HODKOVICE
Provádíme realizace bezúdržbových fasádní obkladů z alubek na nové bytové domy, případně také rekonstrukce původních dřevěných obkladů, které je potřeba revitalizovat. Alubky jsou skvělé řešení kdy odpadají jakékoliv nákady na údržbu na několik desetiletí. Ideální jsou tak pro bytová družstva případně majitelů bytových domů. Pochopitelně velkou výhodou je jejich certifikace "Reakce na oheň A2- s1, d0", kdy je možné použití dřevěného obkladu i na domech kde to kvůli požárním předpisům nelze.
VÍCE INFORMACÍ
RODINNÝ DŮM BOSKOVICE
Dodáváme alubky na provádění provětrávaných fasád rodinných domů, které jsou obvzláště vhodné pro dříve postavené špatně odizolované domy, případně na vylepšení vzhledu nových r. domů. Alubky jsou také ideální způsob jak obložit štíty, římsy případně arkýře střech na místo dřevěných palubek, jelikož odpadá veškerá údržba na obtížně dostupných místech.
VÍCE INFORMACÍ
DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE
Spolupracujeme s architekty na vytvářění individuálních typů obkladových alubek tvarem i barevnými dekory pro realizace fasád na veřejné stavby - školy, sportovní haly, kulturní domy, domovy důchodců a pod. Také u těchto staveb je nespornou výhodou nehořlavost našich alubek s certifikací reakce na oheň A2- s1, d0, což umožňuje v mnoha případech provést realizaci dřevěné fasády i v místě kde je požadován, z hlediska požární bezpečnosti, nehořlavý materiál.
VÍCE INFORMACÍ
KOMERČNÍ OBJEKTY
Designové fasádní obklady dle zadání architekta. Náhrada za dřevěné obklady pro splnění požárních předpisů.
BYTOVÉ DOMY
Fasádní obklady na nově stavěné bytové domy a rekonstrukce původních dřevěných obkladů za bezúdržbové alubky.
RODINNÉ DOMY
Provětrávané fasády domů, obklady štítů, podbití střech domů, plotové výplně ve stejném dekoru jako fasádní obklady.
OBECNÍ OBJEKTY
Zajištění výroby a realizace individuálních fasádních obkladů dle architektonických studií a projektů veřejných staveb.

Dekory Alubek

Přehled dodávaných povrchových úprav – dekorů, které nabízíme jako povrchovou úpravu našich alubek a doplňkového montážního materiálu.

 

RAL – komaxit - prášková vypalovaná barva

PRIM – komaxit - speciální sublimační prášková barva DECORAL

LUX – kašírovací PVC folie nalepená na komaxit

PRINT – komaxit - speciální sublimační tisk DECORAL
Co je technologie komaxit a povrchová úprava Decoral?

Výsledný vzhled povrchu Decoral vzniká nanesením a následným vypálením vrstvy speciální polyuretanové práškové barvy na kovový povrch a následné sublimace inkoustu z transferové fólie do podkladní vypálené barvy. Tato fólie přenáší danou dekoraci jako dřevo, mramor, carbon, ale také nejabstraktnější kresby nebo fotky různých povrchů. Tyto dekory se vypalují při teplotě cca 200° což signalizuji jejich max. odolnost v extrémních teplotách. Povrchy výrobků lakovaných technologií Decoral jsou chemicky a mechanicky odolné. Mají vynikající vzhled a jsou zárukou trvanlivosti s tím, že si zachovávají nezměněnou barvu i kresbu. Veškeré zkoušky, laboratorní testy a neustálá kontrola v průběhu povrchové úpravy výrobku jsou nejen zárukou vynikajícího vzhledu, ale též maximální odolnosti vůči nepříznivým povětrnostním vlivům a UV rezistenci po mnoho desítek let.Provedení Prim CUV - komaxitový povrch

POVRCHOVÁ ÚPRAVA PRIM

Je komaxitovaný povrch, stejně jako u varianty RAL ovšem z nejodolnějších polyuretanových barev, které jsou doplněny o hloubkově vypalované různé dekory, v našem případě především dřevodekor.
VÍCE INFORMACÍ »
Provedení Ral - komaxitový povrch

POVRCHOVÁ ÚPRAVA RAL

Jedná se o jednobarevné komaxitové dekory dle vzorníku RAL, přičemž komaxitování je povrchová úprava kovů lakováním práškového plastu s jeho následným vypalováním. Nejčastěji se používají polyesterové práškové barvy, které se nanáší elektrostaticky na kovový povrch. Kvůli tomuto procesu je možné povrchovou úpravu komaxitem provádět jen u kovových vodivých prvků. Obě lakované strany jsou ve stejném jednobarevném provedení.
ZOBRAZIT VZORNÍK »
Provedení Print - komaxitový povrch

POVRCHOVÁ ÚPRAVA PRINT

Je komaxitovaný povrch, téměř stejný jako u varianty PRIM s tím rozdílem, že se používá transparentí lak který se nanese na již nakomaxitovaný povrch, do kterého jsou následně hloubkově vypalované různé dekory, z předtištěné transferové folie, v našem případě především dřevodekor.
VÍCE INFORMACÍ »


Co je technologie kašírování?

Kašírování je trvalé spojení několika vrstev stejných nebo rozdílných materiálů, kterým se má vytvořit na povrchu ochranná nebo dekorativní vrstva a zlepšit užitné vlastnosti. Zjednodušeně řečeno se jedná o potahování plastových, hliníkových, dřevěných nebo kompozitních materiálů, fólií na bázi PVC pro interiérové i exteriérové použití v různých dřevodekorech, pastelových nebo metalických odstínech. Kašírování je určeno zejména pro výrobky které vyžadují moderní a kvalitní povrchovou úpravu povrchů s vysokými požadavky na jejich životnost a barevnou stálost. Ke kašírování se používají nejkvalitnější folie od renomovaných výrobců Renolit, Hornschuch, Haogenplast.Provedení Lux - kašírovaný povrch

POVRCHOVÁ ÚPRAVA LUX

Kašírovaný povrch - povrch komaxitované alubky je celoplošně potažen velmi pevnou a dlouhodobě odolnou kašírovací folií jako například u plastových a hliníkových oken.
VÍCE INFORMACÍ »