Dekory Alubek

Přehled dodávaných povrchových úprav – dekorů, které nabízíme jako povrchovou úpravu našich alubek a doplňkového montážního materiálu.

 

RAL – komaxit - prášková vypalovaná barva

PRIM – komaxit - speciální sublimační prášková barva DECORAL

LUX – kašírovací PVC folie nalepená na komaxit

PRINT – komaxit - speciální sublimační tisk DECORAL
Co je technologie komaxit a povrchová úprava Decoral? Výsledný vzhled povrchu Decoral vzniká nanesením a následným vypálením vrstvy speciální polyuretanové práškové barvy na kovový povrch a následné sublimace inkoustu z transferové fólie do podkladní vypálené barvy. Tato fólie přenáší danou dekoraci jako dřevo, mramor, carbon, ale také nejabstraktnější kresby nebo fotky různých povrchů. Tyto dekory se vypalují při teplotě cca 200° což signalizuji jejich max. odolnost v extrémních teplotách. Povrchy výrobků lakovaných technologií Decoral jsou chemicky a mechanicky odolné. Mají vynikající vzhled a jsou zárukou trvanlivosti s tím, že si zachovávají nezměněnou barvu i kresbu. Veškeré zkoušky, laboratorní testy a neustálá kontrola v průběhu povrchové úpravy výrobku jsou nejen zárukou vynikajícího vzhledu, ale též maximální odolnosti vůči nepříznivým povětrnostním vlivům a UV rezistenci po mnoho desítek let.Provedení Prim CUV - komaxitový povrch

POVRCHOVÁ ÚPRAVA PRIM

Je komaxitovaný povrch, stejně jako u varianty RAL ovšem z nejodolnějších polyuretanových barev, které jsou doplněny o hloubkově vypalované různé dekory, v našem případě především dřevodekor.
VÍCE INFORMACÍ »
Provedení Ral - komaxitový povrch

POVRCHOVÁ ÚPRAVA RAL

Jedná se o jednobarevné komaxitové dekory dle vzorníku RAL, přičemž komaxitování je povrchová úprava kovů lakováním práškového plastu s jeho následným vypalováním. Nejčastěji se používají polyesterové práškové barvy, které se nanáší elektrostaticky na kovový povrch. Kvůli tomuto procesu je možné povrchovou úpravu komaxitem provádět jen u kovových vodivých prvků. Obě lakované strany jsou ve stejném jednobarevném provedení.
ZOBRAZIT VZORNÍK »
Provedení Print - komaxitový povrch

POVRCHOVÁ ÚPRAVA PRINT

Je komaxitovaný povrch, téměř stejný jako u varianty PRIM s tím rozdílem, že se používá transparentí lak který se nanese na již nakomaxitovaný povrch, do kterého jsou následně hloubkově vypalované různé dekory, z předtištěné transferové folie, v našem případě především dřevodekor.
VÍCE INFORMACÍ »


Co je technologie kašírování? Kašírování je trvalé spojení několika vrstev stejných nebo rozdílných materiálů, kterým se má vytvořit na povrchu ochranná nebo dekorativní vrstva a zlepšit užitné vlastnosti. Zjednodušeně řečeno se jedná o potahování plastových, hliníkových, dřevěných nebo kompozitních materiálů, fólií na bázi PVC pro interiérové i exteriérové použití v různých dřevodekorech, pastelových nebo metalických odstínech. Kašírování je určeno zejména pro výrobky které vyžadují moderní a kvalitní povrchovou úpravu povrchů s vysokými požadavky na jejich životnost a barevnou stálost. Ke kašírování se používají nejkvalitnější folie od renomovaných výrobců Renolit, Hornschuch, Haogenplast.Provedení Lux - kašírovaný povrch

POVRCHOVÁ ÚPRAVA LUX

Kašírovaný povrch - povrch komaxitované alubky je celoplošně potažen velmi pevnou a dlouhodobě odolnou kašírovací folií jako například u plastových a hliníkových oken.
VÍCE INFORMACÍ »