RESTAURACE NA ČERPACÍCH
STANICÍCH BENZINA
Vytváříme originální obkladové profily - alubky, jako náhradu za klasické dřevěné obklady podle požadavku architekta s ohledem na specifické požadavky a charakter konkrétní budovy. Absolutní výhodou je certifikace alubek jako nehořlavý materiál s reakcí na oheň A2- s1, d0.
VÍCE INFORMACÍ
BYTOVÝ DŮM LIBEREC - HODKOVICE
Provádíme realizace bezúdržbových fasádní obkladů z alubek na nové bytové domy, případně také rekonstrukce původních dřevěných obkladů, které je potřeba revitalizovat. Alubky jsou skvělé řešení kdy odpadají jakékoliv nákady na údržbu na několik desetiletí. Ideální jsou tak pro bytová družstva případně majitelů bytových domů. Pochopitelně velkou výhodou je jejich certifikace "Reakce na oheň A2- s1, d0", kdy je možné použití dřevěného obkladu i na domech kde to kvůli požárním předpisům nelze.
VÍCE INFORMACÍ
RODINNÝ DŮM STOD
Dodáváme alubky na provádění provětrávaných fasád rodinných domů, které jsou obvzláště vhodné pro dříve postavené špatně odizolované domy, případně na vylepšení vzhledu nových r. domů. Alubky jsou také ideální způsob jak obložit štíty, římsy případně arkýře střech na místo dřevěných palubek, jelikož odpadá veškerá údržba na obtížně dostupných místech.
VÍCE INFORMACÍ
DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE
Spolupracujeme s architekty na vytvářění individuálních typů obkladových alubek tvarem i barevnými dekory pro realizace fasád na veřejné stavby - školy, sportovní haly, kulturní domy, domovy důchodců a pod. Také u těchto staveb je nespornou výhodou nehořlavost našich alubek s certifikací reakce na oheň A2- s1, d0, což umožňuje v mnoha případech provést realizaci dřevěné fasády i v místě kde je požadován, z hlediska požární bezpečnosti, nehořlavý materiál.
VÍCE INFORMACÍ
KOMERČNÍ OBJEKTY
Designové fasádní obklady dle zadání architekta. Náhrada za dřevěné obklady pro splnění požárních předpisů.
BYTOVÉ DOMY
Fasádní obklady na nově stavěné bytové domy a rekonstrukce původních dřevěných obkladů za bezúdržbové alubky.
RODINNÉ DOMY
Provětrávané fasády domů, obklady štítů, podbití střech domů, plotové výplně ve stejném dekoru jako fasádní obklady.
OBECNÍ OBJEKTY
Zajištění výroby a realizace individuálních fasádních obkladů dle architektonických studií a projektů veřejných staveb.

Montáž alubek

Fasádu z Aludřeva je možné montovat ve vodorovném i svislém směru obložení, nebo dokonce pod sklonem, což je ovšem montážně nejnáročnější. Fasádní alubky se montují stejně jako klasický dřevěný fasádní obklad na podkladní rošt ovšem s tím rozdílem, že se věší na hliníkové příchytky. Pokud se ovšem obkládají např. štíty střech nebo přímo střešní krovy a podbití je vhodnější alubky montovat bez příchytek na předvrtaný otvor do alubky, na tyto plochy jsou vhodné zejména alubky č. 2. Obklady fasádními alubkymi lze provádět na izolované stěny i stěny bez izolace. Izolaci je možné také pochopitelně vložit do rastru alubek standardně jako u dřevěných provětrávaných fasád. Jako podkladní hranoly montážního roštu se mohou použít hranoly z impregnovaného dřeva (zejménat tam kde je v roštu instalovaná fasádní izolace), stejně tak mohou být použity naše hliníkové hranoly které doporučujeme pro jejich skvělé vlastnosti a nebo případně i jiný vhodný materiál.

 

POZOR!!! rozhodně nedoporučujeme použít na provětrávanou fasádu pozinkované ocelové profily, které se používají např. na sádrokartonářské konstrukce, ty mohou po určité době díky korodování pod obkladem (cirkulací vlhkého venkovního vzduchu) ztratit svoji pevnost a může dojít k rozpadu obkladu.

 

MONTÁŽ JEDNOTLIVÝCH VARIANT PRODUKTŮ

 

Montáž fasádního obložení - všeobecná pravidla:

 

- montáž fasád, různých stěn a ploch se provádí ve vodorovném, ale také ve svislém směru

- obkladové profily se připevňují na podkladní rošt stejně jako ostatní typy provětrávaných fasád

- podkladní rošt může být zhotoven z impregrovaných dřevěných hranolů, hliníkových hranolů (jeklů), nebo pod. vhodného materiálu

- fasádní obložení z aludřeva se na podkladní rošt instaluje pomocí hliníkových příchytek

- k rohovým spojům, ukončení nebo napojení obkladových profilů k ostatním plochám slouží ukončovací lišty

- dilatace se provádí přímo v příčných spojích což je naše vychytávka - více info zde...

 

 

Doporučujeme shlédnout montážní návod a také montážní video - zejména pro zákazníky, kteří si budou instalaci alubek provádět svépomocí.

 

MONTÁŽNÍ NÁVOD - FASÁDNÍ OBLOŽENÍ Z ALUBEK

 

MONTÁŽNÍ VIDEO - NÁZORNÁ UKÁZKA


 

 

UKÁZKA MONTÁŽNÍHO POSTUPU PROVÁDĚNÁ SVÉPOMOCÍ

 

Níže uvádíme fotgrafický sled z montáže obložení fasády, kterou si zákazník prováděl sám vlastními slilami. Nutno říci, že velmi precizně a dle vlastního postupu montáže ovšem při zachování námi doporučených pravidel.


5. instalace spodního provětrávání
5. instalace spodního provětrávání
6 založení příchytky
6 založení příchytky
7 založení obkladu
7 založení obkladu
10 montáž u parapetu
10 montáž u parapetu
11 montáž u okna
11 montáž u okna
14 montáž kolem oken
14 montáž kolem oken
15 olištování
15 olištování
16 montáž boků
16 montáž boků
17 hotovo
17 hotovo
18 hotovo
18 hotovo
19 hotovo
19 hotovo
20 hotovo
20 hotovo