nehořlavý materiál s reakcí na oheň A2- s1, d0
KATALOG ALUBEK +420 603 183 651
RESTAURACE NA ČERPACÍCH
STANICÍCH BENZINA
Vytváříme originální obkladové profily - alubky, jako náhradu za klasické dřevěné obklady podle požadavku architekta s ohledem na specifické požadavky a charakter konkrétní budovy. Absolutní výhodou je certifikace alubek jako nehořlavý materiál s reakcí na oheň A2- s1, d0.
VÍCE INFORMACÍ
BYTOVÝ DŮM LIBEREC - HODKOVICE
Provádíme realizace bezúdržbových fasádní obkladů z alubek na nové bytové domy, případně také rekonstrukce původních dřevěných obkladů, které je potřeba revitalizovat. Alubky jsou skvělé řešení kdy odpadají jakékoliv nákady na údržbu na několik desetiletí. Ideální jsou tak pro bytová družstva případně majitelů bytových domů. Pochopitelně velkou výhodou je jejich certifikace "Reakce na oheň A2- s1, d0", kdy je možné použití dřevěného obkladu i na domech kde to kvůli požárním předpisům nelze.
VÍCE INFORMACÍ
RODINNÝ DŮM BOSKOVICE
Dodáváme alubky na provádění provětrávaných fasád rodinných domů, které jsou obvzláště vhodné pro dříve postavené špatně odizolované domy, případně na vylepšení vzhledu nových r. domů. Alubky jsou také ideální způsob jak obložit štíty, římsy případně arkýře střech na místo dřevěných palubek, jelikož odpadá veškerá údržba na obtížně dostupných místech.
VÍCE INFORMACÍ
DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE
Spolupracujeme s architekty na vytvářění individuálních typů obkladových alubek tvarem i barevnými dekory pro realizace fasád na veřejné stavby - školy, sportovní haly, kulturní domy, domovy důchodců a pod. Také u těchto staveb je nespornou výhodou nehořlavost našich alubek s certifikací reakce na oheň A2- s1, d0, což umožňuje v mnoha případech provést realizaci dřevěné fasády i v místě kde je požadován, z hlediska požární bezpečnosti, nehořlavý materiál.
VÍCE INFORMACÍ
KOMERČNÍ OBJEKTY
Designové fasádní obklady dle zadání architekta. Náhrada za dřevěné obklady pro splnění požárních předpisů.
BYTOVÉ DOMY
Fasádní obklady na nově stavěné bytové domy a rekonstrukce původních dřevěných obkladů za bezúdržbové alubky.
RODINNÉ DOMY
Provětrávané fasády domů, obklady štítů, podbití střech domů, plotové výplně ve stejném dekoru jako fasádní obklady.
OBECNÍ OBJEKTY
Zajištění výroby a realizace individuálních fasádních obkladů dle architektonických studií a projektů veřejných staveb.

Originální řešení dilatací

Naše vychytávka - originální řešení dilatací - dilatace přímo v příčných spojích

 

- obklad lze montovat i bez krycích lišt zakrívajících dilatační mezery, tyto lišty se musí běžně používat u podobných obkladových systémů

- lze tak dokonale imitovat reálnou dřevěnou fasádu vč. rohových spojů a napojení čelních spojů a to při zachování možnosti dilatací obkladu

- dilatace řešíme za pomoci tzv. dilatačních můstků které se dají jednoduchou úpravou vyrobit z odpadových kusů obkladu


 

 

 

 

Můstek je na jedné z alubek mechanicky přichycen a do druhého lehce zajíždí, tím pádem dochází k volné dilataci u obou profilů bez toho, že by se spoj musel lištovat. Čelní spoje tak můžou být kdekoliv i bez ohledu na umístění podklaního roštu. Alubky se kotví na příchytky, tedy jsou na nich zavěšeny a všechny pak mohou volně "cestovat" na podkladním roštu. Dilatační můstky jsou technicky perfektní a funkční spoj, navíc vzhledově nijak nenarušuje celkovou plochu obkladu a skutečně imituje klasické dřevěné obklady. Zbývá jen doplnit, žě každý konec alubky kde se nachází zkosený řez, tedy napojení rohů stěn nebo špalet (vyjma vnitřní hrany špalety) a pod., je potřeba na vhodném místě alubku přichytit vrutem přímo do rastru - ideálně na nejbližším hranolu od rohového spoje alubek, nejlépe max. do 0,5m od hranolu. Je to z toho důvodu, aby rohové spojení bylo zafixováno (obr. v pravo) a nedocházelo tak k rozevýrání rohového spoje. Ve špaletě okna toto není vyžadováno, jelikož zde bývají alubky velmi krátké, zde se alubky tedy nařežou přesně na míru šířky špalety od okenního rámu ke špičce alubky oblkladu stěny domu.

 

Dilatace u hliníkových profilů délky 4m je cca 5mm tzn., že se profil při zahřátí prodlouží o 1mm na délku 1m. Mezery mezi alubkami jsou tedy celkem zanedbatelné pouze cca 5mm.

 

 

Při montáži alubek je potřeba věnovat pozornost venkovní teplotě vzuchu a podle ní se také řídit. Při teplotě 0 - 5°C je potřeba nechávat mezery maximální a naproti tomu u teplot 20 - 25°C mezery minimální, vše za předpokladu, že je materiál skladován před montáží venku. Při nižích teplotách nebo naopak vyšších montáž nedoporučujeme provádět, ale pochopitelně to lze, pokud to montážníci zvládnou.